مقالات فلزیاب

فلزیاب بوقی

فلزیاب بوقی

فلزیاب بوقی

فلزیاب ابزاری است که وجود فلز در نزدیکی آن را تشخیص میدهد. فلزیاب ها برای یافتن اجسام فلزی در سطح، زیر زمین و زیر آب مفید هستند. فلزیاب ها دارای مدل های متفاوتی هستند در این مقاله به بررسی فلزیاب بوقی میپردازیم. فلزیاب بوقی دارای یک جعبه کنترل و یک دسته قابل تنظیم و یک کویل جستجو میباشد که شکل و اندازه های متفاوتی دارند.

فلزیاب بوقی شامل یک لوپ میباشد که بعنوان فرستنده و گیرنده پالس عمل میکند. جهت کاوش با فلزیاب پالسی باید به صورت آهسته و پیوسته به سمت جلو حرکت کرد و با حرکت پویا ( حرکت افقی لوپ بر روی سطح زمین ) منتظر شنیدن صدای بوق حاصل از کشف فلز توسط دستگاه شویم.

کویل فلزیاب بوقی پس از نزدیک شدن به فلز پالسی را از خود ایجاد کرده که با یک صدای بوق جستجوگران را از وجود فلز مطلع میکند هرچه به فلز نزدیکتر باشید صدای بوق دستگاه بلند تر خواهد بود. فلزیاب های بوقی که به عنوان فلزیاب نقطه زن نیز شناخته میشوند دارای دو نوع سیستم کاری هستند ( سیستم کاریPI ، سیستم کاری VLF).

  بهترین فلزیاب بوقی

تفاوت فلزیاب بوقی VLF و PI

فلزیاب های VLF که مخفف Very Low Frequency میباشند برای انتشار فرکانس از دو کویل رفت و برگشت با فرکانس پایین جهت فلزیابی استفاده میکنند در واقع سیم پیچ بیرونی به عنوان یک فرستنده عمل کرده و سیگنال های الکترومغناطیس را به سمت زمین منتشر میکند. حال اگر فلزی در زمین وجود داشته باشد فلز یک سیگنال خاص را به بالا ارسال میکند که کویل دستگاه فلزیاب به آن واکنش نشان میدهد که این سیگنال بوسیله سیم پیچ درونی که نقش گیرنده را دارد دریافت میشود.

فلزیاب های PI یا القای پالسی که مخفف Pulse Induction است از یک کویل با استفاده از ایجاد پالس های مغناطیسی به جای سیگنال های فرکانس در تشخیص فلز استفاده میکند. در صورتی که اشیاء فلزی موجود باشد فلز به پالس ایجاد شده توسط دستگاه واکنش نشان میدهد و یک پالس به سمت بالا ارسال میکند و سپس کویل یک پالس الکترومغناطیس معکوس به سمت بالا ایجاد میکند. در واقع این مکانیزم بر اساس سیستم اکو عمل میکند.

طلایاب های بوقی از زمان های قدیم در میان مردم مورد استفاده قرار میگرفته و به دلیل کارایی و عملکرد بالا اکنون توانسته محبوبیت زیادی در بین جستجوگران گنج پیدا کند یکی از قابلیت های فلزیاب بوقی امکان تقکیک فلزات میباشد که باتوجه به ویژگی های فلزیاب خریداری شده متفاوت میباشد.

تفکیک فلزات چه کاربردی میتواند داشته باشد؟ این سوال برای هر کاوشگری ممکن است پیش بیاید در واقع تفکیک فلزات سبب جداسازی فلزات، اهداف، مواد معدنی از دیگر فلزات میشود و از جستجو بیهوده کاوشگران جلوگیری میکند. برای تفکیک و تبعیض در هر نوع فلزاستفاده از عدد VDI الزامی است.

فلزیاب بوقی ارزان قیمت

عدد VDI چیست؟

عدد VDI در اصل برای تفکیک در دستگاه های فلزیاب تفکیک دار استفاده میشود که میتوان طبق تنظیم عدد VDI نوع و جنس فلز را مشخص کرد. نحوه کار عدد VDI طبقه‌بندی انواع فلزات طلا و نقره و مس و روی و آهن و نیکل و کروم و آلومینیوم و برنز و برنج و حفره و مشتقات آن میباشد.

 هر عدد وی دی ای VDI را که بر روی فلزیاب تفکیک دار تعیین نمایید فلزیاب نسبت به همان فلز تعیین‌شده از خود واکنش یا پاسخ نشان میدهد. توجه داشته باشید که عدد VDI در رادار فرکانسی دارای ثبات بالاتری نسبت به مغناطیس است و رادار فرکانسی توان حرکت و نفوذ و قدرت بالایی در تشخیص اهداف از فاصله دور و عمق زیاد را دارا است.

فلزیاب پالسی نوا

معرفی دو دستگاه فلزیاب بوقی حرفه ای شرکت افشار

فلزیاب بوقی کامپکس ایکس 5

خرید فلزیاب بوقی

فلزیاب بوقی NOVA

فلزیاب بوقی

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام میشود.

شرکت فلزیاب افشار با مدیریت مهندس افشار در عرصه گنج یابی و فلزیابی همراه شما مشتریان عزیز میباشد.
شرکت ما جزء محدود شرکت های فلزیابی هست که مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش دارد و خدماتی مثل تعمیرات فلزیاب و گنج یاب را داراست و شما میتوانید برای خرید انواع گنج یاب از جمله فلزیاب شعاع زن،  فلزیاب تصویری،  فلزیاب بوقی،  فلزیاب دستی همراه با گارانتی و آموزش رایگان با ما در تماس باشید.

خدمات پس از فروش

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از آن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید.

محصولات شرکت افشار  نتیجه تلاش های متخصصین برای موجود سازی دستگاهای گنج یاب و فلزیاب میباشد که  نسبت به قیمت بسیار پایین عملکرد چشم گیری برای کاوشگران داشته باشد در انتخاب و موجود کردن این دستگاهها تحقیقات فراوانی انجام شده تا کاوشگران در ازای پولی که پرداخت میکنند از دستگاه عملکرد عالی بگیرند و نه صرفا جیب سودجویان این عرصه پر شود و همراه دستگاه خدمات پس از فروش و گارانتی ازشرکت ما تحویل میگرند.

خرید فلزیاب از شرکت افشار

برای مشاوره رایگان خرید فلزیاب بوقی با کارشناسان شرکت فلزیاب افشار در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب افشار

09198500180 خط ثابت02144569250

 اینستاگرام شرکت افشار

اینستاگرام فلزیاب افشار

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *