مقالات فلزیاب

فلزیاب

فروش فلزیاب در تهران

فلزیاب

هنگامی که اسم فلزیاب به گوش میرسد واکنش های افراد به گونه های متفاوتی است برخی به پیدا کردن طلا، گنج فکر میکنند برخی دیگر به برقرار کردن امنیت در مکان های عمومی که هر دو تفکر درست میباشد در این مقاله با انواع فلزیاب ها و تکنولوژی های متفاوت آشنا خواهید شد. فلزیاب ها در انواع مختلف وجود دارند که با توجه به نیاز کاربران خریداری و مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع دستگاه های فلزیاب بوقی، فلزیاب تصویری، فلزیاب شعاع زن هستند که توسط کمپانی های مختلف در مدل های متفاوت وجود دارند که با توجه به خواسته های اپراتور شمارا برای یک جستجو عالی آماده کار میکنند. فلزیاب دستگاهی است برای پیدا کردن اشیاء دفن شده در زمین، دیوار یا اجسام است.

توجه داشته باشید که خرید یک فلزیاب یه تنهایی کافی نسیت و شما باید با تمرین و تکرار کار با دستگاه را به خوبی یادبگیرید تا به نتیجه مطلوبی برسید. نحوه کار دستگاه گنج یاب ایگونه است که گنج یاب ها میدان مغناطیسی در اطراف دیسک خود تولید میکنند و زمانی که اشیاء فلزی در محدوده میدان مغناطیسی دیسک قرار بگیرند میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه گنج یاب با این تغییرات متوجه فلزیاب در اطراف دیسک میشود و کاوشگران را مطلع میکند. هرچقدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده بیشتر باشد عمق کشف فلز بیشتر میشود، عمق کاوش توسط گنج یاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز بیشتر یا کمتر میشود.

فلزیاب

انواع گنج یاب

  • گنج یاب تفریحی VLF
  • گنج یاب پیشرفته‌ (PI)
  • گنج یاب با امکان فرستنده و گیرنده (TR)
  • گنج یاب فرکانسی
  • گنج یاب GPR

گنج یاب تفریحی VLF

این نوع گنج یاب دارای وزن کمی هستند و دیسک آنها کوچیک است، عمق کاوش این گنج یاب معمولا 1.5 الی 2 متر میباشد گنج یاب های تفریحی VLF برای پیدا کردن فلزات در سطح خاک طراحی شده اند.

گنج یاب پیشرفته‌ای (PI)

این نوع گنج یاب دارای قدرت بیشتری نسبت به گنج یاب های  VLF میباشد و نسبتا دارای وزن بیشتری هستند چون مصرف باتری آنها زیاد است از یک باتری اسیدی استفاده میکنند. این نوع فلزیاب ها قدرت تفکیک بالایی ندارند این نوع گنج یاب ها مانیتور ندارند.

گنج یاب با امکان فرستنده و گیرنده (TR)

گنج یاب فرستنده گیرنده از یک عدد دیسک فرستنده در جلو و یک دیسک گیرنده در انتها دستگاه که معمولاً به شکل مربع میباشند تشکیل شده‌اند. فلزیاب‌های فرستنده گیرنده قدرت تفکیک ندارند و فقط برای پیدا کردن فلزات بزرگ مانند لوله آب و رگه‌های بزرگ فلزی طراحی شده‌است. کار کردن با این فلزیاب‌ها سخت بوده و به دلیل دشوار بودن تنظیمات فلزیاب از فروش عمومی زیادی برخوردار نبوده.

گنج یاب فرکانسی

گنج یاب و طلایاب با فرکانس پایین که از نوع فلزیاب فرکانس القائی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیک و تشخیص میباشد توان بالای در تشخیص و تفکیک فلزات و اهداف مانند طلا وغیره را به صورت مجزا از یکدیگر داشته این نوع دستگاه نیاز به تمرین دارد برای اپراتوری صحیح.

گنج یاب GPR

گنج یاب GPR  یا مگنومتر (Magnetometer) با این نوع فلزیاب ها میتوانید بدون حفاری و کاوش از طریق صفحه نمایشگر دستگاه اطلاعات کافی را بدست بیارید این دستگاه ها پس از برخورد با فلزات در زمین تجسمی از شکل فلز را در اختیار اپراتور قرار میدهد.

عمق کاوش یک گنج یاب به چه عواملی بستگی دارد؟

  • قدرت دستگاه: بستگی به مدار به کار رفته در دستگاه دارد.
  • اندازه فلز: که با عمق کاوش رابطه مستقیم داردهرچه فلز بزرگتر باشد در عمق بیشتری قابل کشف است
  • جنس فلز: واکنش دستگاه ها نسبت به فلزات مختلف متفاوت است
  • تکنولوژی ساخت
  • جنس زمین و خاک: بطور مثال در زمین های سنگی و سنگلاخی عمق کاوش کمتر است.

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام میشود.

شرکت فلزیاب افشار با مدیریت مهندس افشار در عرصه گنج یابی و فلزیابی همراه شما مشتریان عزیز میباشد.
شرکت ما جزء محدود شرکت های فلزیابی هست که مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش دارد و خدماتی مثل تعمیرات فلزیاب و گنج یاب را داراست و شما میتوانید برای خرید انواع گنج یاب از جمله فلزیاب شعاع زن،  فلزیاب تصویری،  فلزیاب بوقی،  فلزیاب دستی همراه با گارانتی و آموزش رایگان با ما در تماس باشید.

خدمات پس از فروش

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از آن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید.

محصولات شرکت افشار  نتیجه تلاش های متخصصین برای موجود سازی دستگاهای گنج یاب و فلزیاب میباشد که  نسبت به قیمت بسیار پایین عملکرد چشم گیری برای کاوشگران داشته باشد در انتخاب و موجود کردن این دستگاهها تحقیقات فراوانی انجام شده تا کاوشگران در ازای پولی که پرداخت میکنند از دستگاه عملکرد عالی بگیرند و نه صرفا جیب سودجویان این عرصه پر شود و همراه دستگاه خدمات پس از فروش و گارانتی ازشرکت ما تحویل میگرند.

برای مشاوره رایگان  خرید و فروش فلزیاب با کارشناسان شرکت فلزیاب افشار در تماس باشید.

شماره تماس کارشناس خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب افشار

09198500180 خط ثابت02144569250

 اینستاگرام شرکت افشار

اینستاگرام فلزیاب افشار

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *